Ako využiť čas doma kreatívne

Karanténa, home office alebo len zodpovedný prístup. Keď sme už zostali doma, pripravila som pre vás zoznam tipov ako sa zabaviť a zároveň využiť čas kreatívne.

To najjednoduchšie čo môžete urobiť je, že sa pustíte do vecí, na ktoré ste doteraz nemali čas. Príjemný pocit z dobre vykonanej práce bude na nezaplatenie. A nudiť sa určite nebudete.

Knihy na vás netrpezlivo čakajú

Väčšina milovníkov kníh, chce viac času na čítanie. Teraz je tu. Pustite sa do knihy, ktorá na vás čaká už dlho. Alebo si opäť prečítajte svoju obľúbenú.

TIP: Na tejto stránke >>> nájdete zadarmo stovky online kníh. Stačí sa zaregistrovať a stiahnuť si vybranú. Tiež vo formáte pdf.

Vzdelávajte sa online

Voľný čas môžete využiť aj na vzdelávanie. Elektronické kurzy, knihy, semináre, prednášky… Na Skillshare >>> nájdete tisícky kurzov z rôznych oblastí.

TIP: Ak vyrábate handmade výrobky a chcete ich úspešne predávať, odporúčam tieto elektronické knihy >>>

Každý večer v divadle

Táto situácia má aj svoje výhody. Napríklad si v pohodlí domova môžete bezplatne pozrieť najlepšie predstavenia Slovenského národného divadla.

Sledujte na Youtube SND DOMA.

https://www.youtube.com/watch?v=9gN016YRDoY&t=3383s

Navštívte svetové múzeá

Vďaka Google aplikácií Arts and Culture môžete navštíviť množstvo svetových múzeí a galérií. A najzaujímavejšie je, že k niektorým dielam sa dostanete bližšie ako naživo 🙂

Ó neporiadok

Tiež už pár týždňov zatvárate oči nad svojim šatníkom? Teraz ich pokojne otvorte a pustite sa do upratovania a triedenia. Ak je niečo poškodené, pokúste sa to opraviť.

Ja som sa dnes pustila do kôpky vecí na zašitie. Ak takú máte aj vy, teraz ju môžete zmenšit alebo úplne odpratať.

TIP: Starému oblečeniu vdýchnete novú tvár aj pomocou upcyklácie. Návody hľadajte u Laflorita >>>

Veci, ktoré už nenosíte, odložte nabok. A neskôr ich môžete niekomu darovať. Alebo s kamarátkami či na swape vymeniť za lepší kúsok.

TIP: Keď máte v šatníku málo miesta, získate ho postupným ukladaním vešiakov pod seba. Zo šnúrky alebo špagátika vytvorte očká. A pomocou nich jeden vešiak zaveste na druhý. Oblečenie sa nepokrčí a ušetríte množstvo priestoru.

Ak to vaša domácnosť potrebuje, jarné upratovanie sa môže začať už dnes. V upratanom priestore sa aj vy budete cítiť lepšie.

Objavte čaro ručných prác a vyzdobte svoju domácnosť alebo seba

Štrikovanie, háčkovanie, šitie, výroba šperkov… možností je neuveriteľné množstvo. Ak ste vždy chceli vyskúšať niektorý návod z internetu, pustite sa do toho hneď.

Keďže sa blíži Veľká noc začnite s veľkonočnými vajíčkami >>>

Alebo si vytvorte najjednoduchší náhrdelník.

Cvičiť sa dá aj v obývačke

Žijeme v úžasnej dobe, kedy na internete objavíme úplne všetko. Na Youtube nájdete návody na všetky druhy cvičenia vo všetkých jazykoch. Stačí do vyhľadávania napísať, aký druh športu hľadáte.

Ak ste fanúšikom jógy ako ja, vyskúšajte cvičiť podľa Boho Beautiful >>> Uverejňuje video návody pre úplných začiatočníkov aj pokročilých.

Pre inšpiráciu, aby ste sa do cvičenia jógy vôbec pustili, sledujte Slovenku Žgung jóga >>> Pre mňa osobne je veľkou inšpiráciou.

Keď dostanete chuť na niečo rytmickejšie Red Studio >>> vás určite nenechá sedieť na gauči 🙂

Načerpajte nové sily

Najlepší spôsob využitia času je darovať ho sebe. Mám pre vás 3 jednoduché domáce recepty po ktorých sa budete cítiť lepšie a krajšie. Suroviny máte určite doma.

Domáci peeling ľahko vytvoríte pomocou zmiešania kokosového oleja a kávy. Vhodný je na pokožku tváre aj celého tela. Ja ho používam už roky.

Maska na vlasy: Zmiešajte žĺtko, med a olivový olej. Naneste na vlasy, zabaľte do igelitového vrecka a uteráka. Ja nechávam pôsobiť aj niekoľko hodín.

A toto je najlepší tip pre 100% uvoľnenie a relax. Urobte si kúpeľ a namiesto soli použite bylinkové čaje. Harmanček, levanduľa, praslička… alebo akýkoľvek bylinkový čaj máte doma.

U mňa sa osvedčila aj zmes čaju na zmiernenie stresu. Ak máte lenivejší deň, vrecúška môžete hodiť priamo do vane 🙂

Záhradka v byte

Domáce bylinky majú neuveriteľné množstvo výhod. Sú vždy čerstvé, máte ich kedykoľvek poruke a sú zdravšie ako tie v obchode.

Ideálny čas na založenie bylinkovej záhrady je dnes. A keď sa nebudete mať s kým porozprávať, môžete sa s nimi. Porastú rýchlejšie 🙂

TIP: V domácom prostredí si môžete nechať vybrané potraviny aj naklíčiť. Klíčky sú plné vitamínov a výborne dochutia bežné jedlo. Ako na to vás naučí Surová dcérka >>>

Počúvajte samu seba

Najbližších pár týždňov môže byť pre mnohých náročný. Keď máte chuť oddychovať tak oddychujte. Ak chcete byť aktívna cvičte, tvorte alebo upratujte. Ale najmä počúvajte samú seba. To je vždy najlepšie riešenie.

Máte aj vy tipy ako sa doma zabaviť? Inšpirujte nás v komentároch.

Chcete viac článkov a návodov? Zapíšte sa do odberu noviniek. 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.